skriv til os facebook youtube spotify twitter instagram del på Facebook

Artist login

Download logo

Brug af logo

I menuen til højre kan du downloade en "artistpakke" som bl.a. indeholder presse-kit, stageplot og anmeldelser.

AKTUELLE KONCERTER OG ARRANGEMENTER

Viser arrangementer for alle artister - eller vælg artist:

Ester Brohus

19/7 2018, 19:00, Sommer ved Søen, Kolding

Tyrolerband

19/7 2018, 21:00, Samsø Festival, Garangen, Samsø

Ester Brohus

20/7 2018, 16:00, Vejle Midtpunkt, Vejle
Duo m/Mikkel Bøgild

Ester Brohus

21/7 2018, 20:00, Hotel Kirkedal, Hjørring

Kings Of Rock

21/7 2018, 21:00, Samsø Festival, Garangen, 8305 Samsø

Sonja Hald

21/7 2018, 22:40, Samsø Festival, Rullen, Samsø

Mathilde Falch

26/7 2018, 20:00, Tobaksgården, Assens
Duo

Sonja Hald

27/7 2018, 21:00, Himmelstorm Festival, Sputnik, Hundested

Juncker

2/8 2018, 20:00, Tobaksgården, Assens
Duo

Juncker

3/8 2018, 20:00, Skovrock, Aalborg
Support for Lars Lilholt

SVEISTRUP

4/8 2018, 00:00, Ringe (lukket arrangement)

Mike Andersen

4/8 2018, 19:00, Danmarks Grimmeste Festival, Skovscenen, Brabrand
m / band

Juncker

4/8 2018, 20:30, Selandia Session, Kastrup
Duo

Blues Brothers Souvenir Show

4/8 2018, 22:45, Middelfart Jazzfestival, 5500 Middelfart

Mezzoforte

8/8 2018, 19:30, Smukfest, Stjernescenen, Skanderborg

Mezzoforte

9/8 2018, 20:00, Fasching, Stockholm, SE

Mezzoforte

10/8 2018, 20:00, Fasching, Stockholm, SE

Mike Andersen

11/8 2018, 17:00, Smukfest, Skanderborg
m / band

Billy Cross

11/8 2018, 21:00, Lejre (lukket arrangement)

Henning Stærk

15/8 2018, 21:00, Holbæk (lukket arrangement)
Akustisk Trio

Henning Stærk

17/8 2018, 22:30, Randers Ugen, Dytmasken, Randers
m / band

Juncker

18/8 2018, 19:00, Esbjerg (lukket arrangement)
Duo

Dicte + Hempler

18/8 2018, 20:00, Paletten, Viborg

Juncker

22/8 2018, 20:15, Karrebæksminde (lukket arrangement)
Duo

Mike Andersen

23/8 2018, 18:30, Tønder Festival, Telt 2, Tønder
m / band

Niels Skousen

23/8 2018, 20:00, AMfiscenen, Brandts Passage, Odense
m / band

Nive & The Deer Children

24/8 2018, 20:00, Byens Hus, Jelling

Dicte + Hempler

24/8 2018, 21:45, Ollerup Forsamlingshus, V. Skerninge

Dicte + Hempler

25/8 2018, 11:30, Morgenrock, Dexter, Odense

Nive & The Deer Children

25/8 2018, 14:45, Tønder Festival, Pumpehuset, Tønder

Anne Dorte Michelsen

25/8 2018, 19:00, Viborg (lukket arrangement) Forsalg:  954.25

Dicte + Hempler

25/8 2018, 20:00, Hotel Cecil, København

Mike Andersen

25/8 2018, 21:00, Hvalsø (lukket arrangement)
Duo

Henning Stærk

25/8 2018, 22:30, Odense (lukket arrangement)
m / band

Dicte + Hempler

30/8 2018, 20:00, Bygningen, Vejle

Niels Skousen

31/8 2018, 20:00, Den Gamle Biograf, Gørlev
Solo

Dicte + Hempler

31/8 2018, 20:00, Pakhuset, Nykøbing Sj.

Mike Andersen

1/9 2018, 19:00, Blues in Hell, Scandic Hell - Hell Amfi, Hell, Norge
m / band

Niels Skousen

1/9 2018, 20:00, Pilegården, Brønshøj
Solo

Mathilde Falch

4/9 2018, 08:30, Vildbjerg (lukket arrangement)
Solo

Ester Brohus

7/9 2018, 19:00, Folkestedet, Aarhus C

Mathilde Falch

7/9 2018, 21:00, Bastionen, Nyborg
m / band

Billy Cross

7/9 2018, 21:30, Kometen, Hvidovre

Marie Carmen Koppel

13/9 2018, 20:00, FænøSund Konference og ferie, Middelfart

Marie Carmen Koppel

14/9 2018, 20:00, Musikteatret Holstebro, Hall of Fame, Holstebro

Billy Cross

14/9 2018, 20:00, Taastrup Teater, Taastrup

Mathilde Falch

14/9 2018, 20:00, Apetit Butik & Café, Auning
Duo

Mike Andersen

14/9 2018, 20:00, Rejsestalden, Jægerspris
Solo

Marie Carmen Koppel

15/9 2018, 20:00, Dagmar Bio, Sdr. Felding

Mike Andersen

15/9 2018, 21:00, Kulturforeningen Pakhus8, Præstø
Solo

Billy Cross

15/9 2018, 21:30, Vershuset, Næstved

Santa Cruz

18/9 2018, 20:00, Fermaten, Herning

Billy Cross

19/9 2018, 20:00, Brorsons Minde, Ribe
Just Me And My Guitars

Santa Cruz

19/9 2018, 20:00, Huset Hasserisgade, Aalborg

Santa Cruz

20/9 2018, 20:00, Bastionen, Nyborg

Marie Frank

20/9 2018, 20:30, Kulturstation Vanløse, Vanløse
Duo

Billy Cross

21/9 2018, 20:00, Musikhuset Aarhus, Lille Sal, Århus C

Santa Cruz

21/9 2018, 20:00, Dexter, Odense

Mathilde Falch

21/9 2018, 20:00, Rampelys, Silkeborg
m / band

Marie Frank

21/9 2018, 20:00, Bygningen, Vejle

Juncker

22/9 2018, 13:00, Kuben i Horsens gågade, Horsens
Duo

Santa Cruz

22/9 2018, 15:00, Foyerscenen, Randers

Mike Andersen

22/9 2018, 19:00, Slagelse (lukket arrangement)
Duo

Billy Cross

22/9 2018, 19:30, Victoriateatern, Malmö (SE)

Santa Cruz

22/9 2018, 21:00, Plantagehuset, Thisted

Santa Cruz

23/9 2018, 15:00, Pakhuset, Nykøbing Sj.

Mathilde Falch

26/9 2018, 20:00, Huset Hasserisgade, Aalborg
m / band

Mike Andersen

26/9 2018, 20:15, Karrebæksminde (lukket arrangement)
Duo

Mike Andersen

27/9 2018, 19:15, Vivild (lukket arrangement)
Solo

Mathilde Falch

27/9 2018, 20:00, Horsens Ny Teater, Horsens
m/ band

Juncker

27/9 2018, 20:00, Bastionen, Nyborg
Duo

Nive & The Deer Children

28/9 2018, 20:00, Brenderup Højskoles Musikforening, Brenderup

Juncker

28/9 2018, 20:00, GJETHUSET, Frederiksværk
Band

Marie Frank

28/9 2018, 20:00, GJETHUSET, Frederiksværk
Duo

Mezzoforte

28/9 2018, 20:00, Stubhuset, Støvring

Mathilde Falch

28/9 2018, 20:30, Viften, Rødovre
m / band

Mike Andersen

28/9 2018, 21:00, Bartof Station, Frederiksberg
Solo

Mike Andersen

29/9 2018, 11:30, Morgenrock, Dexter, Odense
Solo

Nive & The Deer Children

29/9 2018, 20:00, Nordens Hus på Færøerne, Tórshavn

Juncker

29/9 2018, 20:30, Kulturstation Vanløse, Vanløse
Band

Sonja Hald

29/9 2018, 21:00, Brønderslev Amatør Scene, Brønderslev

Mezzoforte

29/9 2018, 21:00, Gimle, Roskilde

Nive & The Deer Children

30/9 2018, 20:00, Nordens Hus på Færøerne, Tórshavn

Nive & The Deer Children

4/10 2018, 20:00, Huset Hasserisgade, Aalborg

Juncker

4/10 2018, 20:00, Dexter, Odense
Band

Niels Skousen

4/10 2018, 20:00, Musikhuset Walker, Middelfart
m / band

Mike Andersen

4/10 2018, 20:30, Den Engelske Pub, Kolding
Solo

Nive & The Deer Children

5/10 2018, 20:00, Ishøj Kultur Café, Ishøj

Juncker

5/10 2018, 20:00, Viborg Musiksal, Viborg
Trio

Ester Brohus

5/10 2018, 20:00, Tobaksgaarden, Assens

Niels Skousen

5/10 2018, 20:00, Elsted-Lystrup Beboerhus,Lystrup
m / band

Henning Stærk

5/10 2018, 20:00, Kragelund Forsamlingshus, Bække
m/band

Mike Andersen

5/10 2018, 20:30, Ebeltoft Kulturhus, Ebeltoft
Solo

Sonja Hald

6/10 2018, 20:00, Skanderborg (lukket arrangement)

Ester Brohus

6/10 2018, 20:00, GJETHUSET, Frederiksværk

Mike Andersen

6/10 2018, 20:00, Stampenborg, Rødekro
Solo

Nive & The Deer Children

6/10 2018, 21:00, Templet, Lyngby

Niels Skousen

6/10 2018, 21:00, Foderstoffen, Ringe
m/ band

Dicte + Hempler

9/10 2018, 20:30, Frederiksberg (lukket arrangement)

Mathilde Falch

10/10 2018, 19:30, Folkekirkens Hus, Aalborg
Fortællekoncert

Nive & The Deer Children

10/10 2018, 19:30, Gentofte Hovedbibliotek, Ahlmanns Allé 6, 2900 Hellerup
Trio

SVEISTRUP

10/10 2018, 20:15, Karrebæksminde (lukket arrangement)
Duo

Nive & The Deer Children

11/10 2018, 20:00, Walthers Musikcafe, Skanderborg

Mathilde Falch

11/10 2018, 20:00, Tøjhuset, Fredericia
m / band

Henning Stærk

11/10 2018, 20:00, Halmtorvet9, København V
Akustisk Trio

Niels Skousen

11/10 2018, 21:00, Radar, Aarhus C
m / band

Henning Stærk

12/10 2018, 20:00, Glostrup Kulturhus, Glostrup Bio, Glostrup
Akustisk Trio

Mathilde Falch

12/10 2018, 20:00, Studenterhus Odense, Odense
m / band

Niels Skousen

12/10 2018, 20:30, Viften, Rødovre
m / band

Nive & The Deer Children

12/10 2018, 21:30, Rampelys, Silkeborg

Nive & The Deer Children

13/10 2018, 19:30, Victoriateatern, Malmö (SE)

Mathilde Falch

13/10 2018, 20:00, Slagelse Musikhus, Badeanstalten, Slagelse
m / band

Niels Skousen

13/10 2018, 21:00, Stars, Vordingborg
m/ band

Nive & The Deer Children

14/10 2018, 21:00, Hotel Cecil, København

Juncker

19/10 2018, 20:00, Kulturhuset rejsestalden, Jægerspris
Duo

Mathilde Falch

24/10 2018, 00:00, Ruds Vedby Kirke, Ruds-Vedby

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

24/10 2018, 19:30, Toftebjerg / Them Bibliotek og Medborgerhus, Them

Mathilde Falch

25/10 2018, 20:00, Fermaten, Herning
m / band

Mathilde Falch

26/10 2018, 20:00, Brønderslev Amatør Scene, Brønderslev
m / band

Henning Stærk

26/10 2018, 20:00, Pakhuset, Odder
Akustisk Trio

Henning Stærk

27/10 2018, 20:30, Lykkebjerg Bondegårdsferie, Ruds Vedby
Akustisk Trio

Juncker

27/10 2018, 21:00, Ollerup Forsamlingshus, V. Skerninge
m / band

Mezzoforte

31/10 2018, 21:00, Tobaksgaarden, Assens

SVEISTRUP

1/11 2018, 20:00, Kultur og ErhvervsCenter Jammerbugt, Aabybro
m / band

Mezzoforte

1/11 2018, 20:00, Spillestedet GENERATOR, Ringkøbing

Mathilde Falch

2/11 2018, 21:00, Stars, Vordingborg
m / band

Henning Stærk

2/11 2018, 21:00, Langtved Forsamlingshus, Ullerslev
Trio

SVEISTRUP

2/11 2018, 21:00, Montra Hotel Sabro Kro, Sabro

Mezzoforte

2/11 2018, 21:15, Ellegården, Farum

Juncker

3/11 2018, 12:00, Fermaten, Herning

Mezzoforte

3/11 2018, 20:30, Nefertiti Jazzclub, Gøteborg, SE

Henning Stærk

8/11 2018, 19:30, Kragelund Forsamlingshus, Silkeborg
Trio

Niels Skousen

8/11 2018, 20:00, Halmtorvet9, København V
Solo

Mathilde Falch

9/11 2018, 20:00, Ishøj Kultur Café, Ishøj
m / band

Mathilde Falch

10/11 2018, 21:10, Kulturstation Vanløse, Vanløse
m / band

Mike Andersen

13/11 2018, 21:00, Hotel Cecil, København
Duo

SVEISTRUP

17/11 2018, 21:30, Vershuset, Næstved
m / band

Mike Andersen

22/11 2018, 20:00, GJETHUSET, Frederiksværk
m / band

Mike Andersen

23/11 2018, 20:00, Mantzius, Birkerød
m/ band

CATBIRD

23/11 2018, 20:00, Dexter, Odense

SVEISTRUP

23/11 2018, 20:00, Bastionen, Nyborg
m / band

CATBIRD

24/11 2018, 20:30, Kulturstation Vanløse, Vanløse

SVEISTRUP

24/11 2018, 20:30, Viften, Rødovre
m / band

Mike Andersen

29/11 2018, 20:00, Stubhuset, Støvring
m/ band

Mathilde Falch

30/11 2018, 12:00, Skælskør (lukket arrangement)

Marie Carmen Koppel

30/11 2018, 20:00, Musikklubben Jazzværket, Brabrand

Marie Frank

30/11 2018, 20:00, Katuaq, Nuuk

Mike Andersen

30/11 2018, 20:30, Byhusforeningen Nysted Biograf-Teater, Nysted
m / band

Dicte + Hempler

30/11 2018, 20:30, TBA

Mike Andersen

1/12 2018, 20:00, Bastionen, Nyborg
m/ band

Dicte + Hempler

1/12 2018, 20:00, TBA

Ester Brohus

1/12 2018, 21:00, Foldens Hotel Viseværtshuset, Skagen

Mike Andersen

2/12 2018, 20:00, Spillestedet GENERATOR, Ringkøbing
m/ band

Dicte + Hempler

2/12 2018, 20:00, TBA

Dicte + Hempler

8/12 2018, 22:00, TBA

Dicte + Hempler

13/12 2018, 20:00, TBA

Dicte + Hempler

14/12 2018, 20:00, TBA

Mike Andersen

14/12 2018, 21:00, Voxhall, Aarhus
m / band

Mike Andersen

15/12 2018, 21:00, Tobakken, Esbjerg
m / band

Dicte + Hempler

15/12 2018, 21:30, TBA

Dicte + Hempler

16/12 2018, 15:00, TBA

Dicte + Hempler

18/12 2018, 20:00, TBA

Diverse artister

26/12 2018, 21:00, TBA

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

18/1 2019, 20:00, TBA

Juncker

18/1 2019, 20:00, TBA
m/band

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

19/1 2019, 21:00, TBA

Bobo Moreno - Bo Stief - Ole Kock Hansen

25/1 2019, 20:00, TBA

Blues Brothers Souvenir Show

26/1 2019, 21:00, TBA

Niels Skousen

27/1 2019, 20:00, Skuespilhuset, Store Scene, København

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

30/1 2019, 19:15, TBA
Talk og koncert

Mike Andersen

31/1 2019, 20:00, TBA
m / band

Mike Andersen

1/2 2019, 21:00, TBA
m / band

Mike Andersen

2/2 2019, 20:00, TBA
m / band

Billy Cross

2/2 2019, 20:00, TBA

SVEISTRUP

2/2 2019, 21:00, TBA
m/band

Mike Andersen

8/2 2019, 20:00, TBA
m/ band

Billy Cross

8/2 2019, 20:00, TBA
m / band

Marie Carmen Koppel

8/2 2019, 20:00, TBA

Nive & The Deer Children

8/2 2019, 21:00, TBA

Billy Cross

9/2 2019, 20:00, TBA

Mike Andersen

15/2 2019, 21:00, TBA
m / band

Mike Andersen

16/2 2019, 21:00, TBA
m / band

Mike Andersen

22/2 2019, 22:00, TBA
m / band

Billy Cross

1/3 2019, 20:00, TBA

Mike Andersen

1/3 2019, 20:00, TBA
m / band

Mathilde Falch

2/3 2019, 20:00, TBA
m / band

SVEISTRUP

2/3 2019, 20:00, TBA

SVEISTRUP

8/3 2019, 19:30, TBA
m / band

Mike Andersen

8/3 2019, 20:00, TBA
m/band

Mathilde Falch

8/3 2019, 20:30, TBA
m / band

Mike Andersen

9/3 2019, 20:00, TBA
m / band

Mathilde Falch

9/3 2019, 21:00, TBA
m / band

Mathilde Falch

12/3 2019, 19:30, TBA

Mathilde Falch

14/3 2019, 00:00, TBA

SVEISTRUP

15/3 2019, 21:00, TBA
m / band

SVEISTRUP

16/3 2019, 20:00, TBA
m / band

SVEISTRUP

22/3 2019, 20:30, TBA
m / band

SVEISTRUP

23/3 2019, 20:00, TBA
m / band

Dicte

28/3 2019, 21:00, TBA
& The Diamonds

Dicte

29/3 2019, 20:00, TBA

Mathilde Falch

29/3 2019, 20:00, TBA
Trio

Juncker

3/4 2019, 20:00, TBA

SVEISTRUP

5/4 2019, 20:00, TBA
m / band

Billy Cross

5/4 2019, 21:00, TBA
Just Me And My Guitars

Niels Skousen

13/4 2019, 20:00, TBA
m / band

Niels Skousen

14/4 2019, 20:00, TBA
m / band

Niels Skousen

24/4 2019, 20:00, TBA
m / band

Niels Skousen

25/4 2019, 21:00, TBA
m/band

Niels Skousen

27/4 2019, 20:00, TBA

Niels Skousen

3/5 2019, 20:00, TBA
Solo

Mike Andersen

24/5 2019, 20:00, TBA
Duo

Nive & The Deer Children

7/9 2019, 20:00, TBA

Niels Skousen

14/9 2019, 20:00, TBA
m / band

Mike Andersen

28/9 2019, 20:00, TBA
Solo