skriv til os facebook youtube spotify twitter instagram del på Facebook

Artist login

Download logo

Brug af logo

I menuen til højre kan du downloade en "artistpakke" som bl.a. indeholder presse-kit, stageplot og anmeldelser.

AKTUELLE KONCERTER OG ARRANGEMENTER

Viser arrangementer for alle artister - eller vælg artist:

Barrow

24/6 2017, 12:00, Den Engelske Pub, Kolding

Mike Andersen

24/6 2017, 15:45, Kløften Festival, Teltscenen, Haderslev
m / band

Barrow

24/6 2017, 19:45, Kløften Festival, Pubscenen, Haderslev

Niels Skousen

24/6 2017, 20:45, Kløften Festival, Teltscenen, Haderslev
m / band

Mike Andersen

29/6 2017, 19:00, Sommer ved Søen, Kolding
m / band

Sonja Hald

1/7 2017, 19:00, Riisvangen Stadion, Aarhus
Support for Kim Larsen

Mathilde Falch

1/7 2017, 19:30, Skagen Festival, Skagen Kultur - og Fritidscenter, Skagen
Solo

Mike Andersen

1/7 2017, 21:00, Østbirk (lukket arrangement)
Solo

Henning Stærk

6/7 2017, 19:00, Sommer ved Søen, Kolding
Kvartet - feat. Ester Brohus

Marie Carmen Koppel

7/7 2017, 16:30, LO Cafeen, København
m/band

Girls in Airports

11/7 2017, 20:00, Copenhagen Jazzfestival, Jazz By The Sea, Islands Brygge

Mike Andersen

14/7 2017, 17:30, Balders Plads, København
m / band

Social Club

15/7 2017, 20:00, Kulturstation Vanløse, Vanløse

Ester Brohus

16/7 2017, 15:00, Amfi Scenen, Eskebjerg
m / band

Chief 1

19/7 2017, 19:30, Byparken, Esbjerg

Henning Stærk

21/7 2017, 21:00, Samsø Festival, Garagen, Samsø
Kvartet

Annione

22/7 2017, 16:00, Samsø Festival, Garagen, Samsø

Henning Stærk

22/7 2017, 20:00, Hotel Kirkedal, Hjørring
Akustisk Trio

HEAT

22/7 2017, 21:00, Samsø Festival, Garagen, Samsø

Mike Andersen

22/7 2017, 22:25, Samsø Festival, Rullen, Samsø
m / band

Billy Cross

28/7 2017, 14:00, Hansted Live, Krøyers Have, Svendborg
Just Me And My Guitar

Mathilde Falch

28/7 2017, 16:00, Ved Brød & Co, Vejle
Trio

Mathilde Falch

29/7 2017, 12:00, Hansted Live, Krøyers Have, Svendborg
Trio

Marie Frank

29/7 2017, 15:00, Industrien, Aarup
Solo

Karen Mukupa

29/7 2017, 19:00, Himmelstorm Festival, Junglescenen, Hundested
m / band

Ester Brohus

1/8 2017, 19:30, Nørre Bork Kirke, Hemmet
Duo

Mike Andersen

3/8 2017, 19:30, Lundsgaard Gods, Kerteminde
Duo

Marie Frank

10/8 2017, 19:00, Gården, Huset Hasserisgade, Aalborg
Duo

Mathilde Falch

10/8 2017, 21:00, Gården, Huset Hasserisgade, Aalborg
Duo

Rugsted & Kreutzfeldt

11/8 2017, 21:00, Krusmølle, Aabenraa

Niels Skousen

12/8 2017, 11:30, Avernax festival, Munke Strand, Avernakø
Solo

Kristian UFO Humaidan

13/8 2017, 18:00, Cafe Nemoland, Christiania, København

Mike Andersen

14/8 2017, 19:30, Esbjerg Festuge, Esbjerg
m / band

Ester Brohus

15/8 2017, 19:00, Østerhåb Kirke, Horsens
m / band

Marie Frank

15/8 2017, 19:30, Musikhuset Esbjerg, Esbjerg
Trio

Henning Stærk

18/8 2017, 21:00, Aalestrup (lukket arrangement)

Mike Andersen

18/8 2017, 22:00, Jonstrup Jazzfestival, Værløse
m / band

Chief 1

19/8 2017, 16:00, Trommen, Hørsholm

Mathilde Falch

20/8 2017, 14:30, Vojens (lukket arrangement)

Nive & The Deer Children

21/8 2017, 19:30, Harmonipavillonen, Tivoli, København

Nive & The Deer Children

24/8 2017, 16:00, Tønder Festival, Klubscenen,Tønder

Social Club

25/8 2017, 19:00, Gården, Huset Hasserisgade, Aalborg

Kaya Brüel

25/8 2017, 20:00, Musikcafeen, Den Gamle Biograf, Gørlev

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

26/8 2017, 21:00, Spoken Word festival, Odense

Nive & The Deer Children

26/8 2017, 21:00, Tobaksgaarden, Assens

Marie Frank

26/8 2017, 21:00, Banehuset, Sommersted,
Duo

Nive & The Deer Children

31/8 2017, 20:00, Dexter, Odense

Sonja Hald

31/8 2017, 20:00, Fermaten, Herning

Nive & The Deer Children

1/9 2017, 20:00, Hotel Sidesporet, Holbæk

Mathilde Falch

1/9 2017, 20:00, Tro Kirkefestival, Kirke Hyllinge
Trio

Sonja Hald

1/9 2017, 21:00, Bygningen, Vejle

Mathilde Falch

2/9 2017, 19:00, Lyngby (lukket arrangement)
Trio

Nive & The Deer Children

2/9 2017, 20:00, Plantagehuset, Plantagevej 18, 7700 Thisted

Sonja Hald

2/9 2017, 21:00, Train, Aarhus

Marie Frank

6/9 2017, 19:00, Vissing Kirke, Hadsten
Duo

Marie Frank

7/9 2017, 19:00, Voel Kirke, Silkeborg
Duo

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

7/9 2017, 19:00, Sophienholm, Lyngby

Ester Brohus

7/9 2017, 20:00, Hotel Bredehus, Bredsten

Dicte

8/9 2017, 08:30, Købehavn (lukket arrangement)

Ester Brohus

8/9 2017, 20:30, Sandvad Sognegaard, Jelling
m / band

Ester Brohus

9/9 2017, 19:45, Fur Bryghus, Fur
Duo

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

12/9 2017, 19:00, TBA

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

14/9 2017, 19:00, Hørsholm Bibliotek, Hørsholm

Ester Brohus

15/9 2017, 20:00, Det Musiske Hus, Frederikshavn
m/ band

Mike Andersen

15/9 2017, 20:00, Kulturcafé Ludvig, Sorø
Duo

Marie Frank

16/9 2017, 13:00, Hvidovre C, Hvidovre
Duo

Chief 1

16/9 2017, 16:00, Hvidovre C, Hvidovre

Girls in Airports

16/9 2017, 20:00, Copenhagen Jazzhouse, København

Dicte

16/9 2017, 20:00, Ferritslev Fritidshus, Ferritslev
& The Diamonds

Mike Andersen

16/9 2017, 20:30, Kosmorama Biograf, Skælskør
Solo

Chief 1

21/9 2017, 21:00, Kulturhuset Islands Brygge, København S

Mike Andersen

22/9 2017, 20:00, Sønderborghus, Sønderborg
m / band

Chief 1

22/9 2017, 20:00, Horsens Ny Teater, Horsens

Dicte

22/9 2017, 20:30, Kulturhus Gimle, Føllenslev
& The Diamonds

Sonja Hald

22/9 2017, 22:00, Kulisselageret, Horsens

Niels Skousen

23/9 2017, 12:00, Fermaten, Herning
Solo

Dicte

23/9 2017, 20:00, DR Koncerthuset, Studie 3, København

Marie Frank

23/9 2017, 20:00, Lime Forsamlingshus, Mørke
Solo

Mike Andersen

23/9 2017, 21:00, Kulturhus Kappelborg, Skagen
m / band

Nive & The Deer Children

27/9 2017, 20:00, Huset, Esbjerg

Marie Frank

28/9 2017, 19:30, Møllevangskirken, Aarhus N
Duo

Niels Skousen

28/9 2017, 20:00, Studie 2, Koncerthuset, København
m / band

Mike Andersen

28/9 2017, 20:00, Amager Bio, København

Nive & The Deer Children

28/9 2017, 20:00, DR Koncerthuset, Studie 3, København

Mike Andersen

29/9 2017, 20:00, Musikcafeen, Den Gamle Biograf, Gørlev
Duo

Niels Skousen

29/9 2017, 20:00, Bygningen, Køge
m / band

Chief 1

29/9 2017, 20:00, Ferritslev Fritidshus, Ferritslev

Dicte

29/9 2017, 20:00, Gribskov Kultursal, Helsinge
& The Diamonds

Nive & The Deer Children

29/9 2017, 20:00, Paletten, Viborg

Henning Stærk

29/9 2017, 20:00, Sinding Forsamlingshus, Silkeborg
Akustisk Trio

Ester Brohus

29/9 2017, 20:00, Horsens Ny Teater, Horsens
m / band

Sonja Hald

29/9 2017, 21:00, Viften, Rødovre

Niels Skousen

30/9 2017, 20:00, Støberihallen, Hillerød
m / band

Mike Andersen

30/9 2017, 20:00, Industrien, Aarup
m / band

Dicte

30/9 2017, 20:00, Kedelhuset, Papirfabrikken 72, Silkeborg
& The Diamonds

Chief 1

30/9 2017, 20:30, Musikhuset Aarhus, Lille Sal, Aarhus

Nive & The Deer Children

30/9 2017, 21:00, Godset, Kolding

Marie Carmen Koppel

4/10 2017, 20:00, Pitstop, Jernbanegade 54, 6000 Kolding
m / band

Marie Carmen Koppel

5/10 2017, 20:00, Paletten, Viborg
m / band

Niels Skousen

5/10 2017, 20:00, Skraaen, Aalborg
m / band

Henning Stærk

6/10 2017, 20:00, Bastionen, Nyborg
Akustisk Trio

Niels Skousen

6/10 2017, 20:00, Kulturhus Kappelborg, Skagen
m / band

Mathilde Falch

6/10 2017, 20:00, Glostrup Kulturhus, Glostrup Bio, Glostrup
m / band

Niels Skousen

7/10 2017, 20:00, Rampelys, Silkeborg
m / band

Chief 1

7/10 2017, 20:00, Bygningen, Køge

Young Flowers

7/10 2017, 20:00, Gimle, Roskilde
Feat. Stig Møller

Dicte

9/10 2017, 12:45, Aarhus (lukket arrangement)

Mathilde Falch

10/10 2017, 19:30, Aktivitetshuset Sorø, Sorø
Fortællekoncert

Dicte

10/10 2017, 20:00, Pilegården, Brønshøj
Trio

Mathilde Falch

13/10 2017, 19:30, Elværket Åbyhøj, Åbyhøj
m / band

Young Flowers

13/10 2017, 20:00, Badeanstalten, Slagelse Musikhus, Slagelse

Sonja Hald

13/10 2017, 20:30, Teatret Masken, Nykøbing F

Mathilde Falch

14/10 2017, 20:00, Paletten, Viborg
m / band

Sonja Hald

14/10 2017, 21:00, Plantagehuset, Thisted

Young Flowers

19/10 2017, 20:00, Viften, Rødovre

Marie Carmen Koppel

20/10 2017, 20:30, Kulturstation Vanløse, Vanløse

Chief 1

21/10 2017, 21:00, Forbrændingen, Albertslund

Marie Carmen Koppel

21/10 2017, 21:30, Vershuset, Næstved
m / band

Mathilde Falch

26/10 2017, 17:00, Vordingborg (lukket arrangement)

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

26/10 2017, 20:00, Spillestedet Generator, Ringkøbing

Marie Carmen Koppel

26/10 2017, 20:00, Roskilde Domkirke, 4000 Roskilde

Billy Cross

27/10 2017, 19:30, Cafe Bakkegården, Odense S
Just Me And My Guitar

Marie Frank

27/10 2017, 20:00, Kulturmøllen Bælum, Skørping
Duo

Mathilde Falch

27/10 2017, 20:30, TBA
m / band

Marie Carmen Koppel

28/10 2017, 20:00, Musikhuset Aarhus, Lille Sal, Aarhus
m / band

Kaya Brüel

28/10 2017, 20:30, Kosmorama Biograf, Skælskør

Mathilde Falch

28/10 2017, 21:00, TBA
Solo

Henning Stærk

31/10 2017, 20:00, Ishøj Kultur Café, Ishøj
m / band

Marie Frank

2/11 2017, 19:00, Kragelund Forsamlingshus, Silkeborg
Duo

Marie Frank

3/11 2017, 21:00, Gammel Egå Jazzklub, Egå
Trio

Ester Brohus

8/11 2017, 19:00, Todbjerg Kirke, Hjortshøj
m / band

Niels Skousen

10/11 2017, 20:00, Sjelle Forsamlingshus, Galten
Solo

Mathilde Falch

10/11 2017, 20:30, Kosmorama Biograf, Skælskør
m / band

Niels Skousen

11/11 2017, 20:00, Hammelev Forsamlingshus, Grenå
Solo

Mathilde Falch

11/11 2017, 20:30, Kulturstation Vanløse, Vanløse
m / band

Marie Carmen Koppel

16/11 2017, 19:30, TBA

Dicte / Claus Hempler

16/11 2017, 20:00, Pitstop, Kolding

Sonja Hald

16/11 2017, 20:00, Badeanstalten, Slagelse Musikhus, Slagelse

Mike Andersen

16/11 2017, 20:30, Den Engelske Pub, Kolding
Solo

Dicte / Claus Hempler

17/11 2017, 20:00, Musikkens Hus, Intim Scenen, Aalborg

Mike Andersen

17/11 2017, 20:00, Kulturhuset Galaksen, Værløse
Solo

Girls in Airports

17/11 2017, 20:00, Huset Hasserisgade, Aalborg

Sonja Hald

17/11 2017, 20:30, Kulturstation Vanløse, Vanløse

Young Flowers

17/11 2017, 21:30, Kulisselageret, Horsens

Dicte / Claus Hempler

18/11 2017, 20:00, Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal, Aarhus

Mike Andersen

18/11 2017, 20:00, Stampenborg, Rødekro
Solo

Girls in Airports

18/11 2017, 21:00, Atlas, Aarhus C

Young Flowers

18/11 2017, 21:30, Vershuset, Næstved

Chief 1

22/11 2017, 20:00, Pilegården, Brønshøj

Mike Andersen

23/11 2017, 20:30, Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal, Aarhus
m / band

Dicte / Claus Hempler

24/11 2017, 20:00, Ny Ridehus, Kulturcentret i Næstved, Næstved

Mike Andersen

24/11 2017, 20:00, Plantagehuset, Thisted
m / band

Sonja Hald

24/11 2017, 21:45, Turbinen, Randers

Dicte / Claus Hempler

25/11 2017, 21:00, Harders, Svendborg

Mike Andersen

25/11 2017, 21:30, Vershuset, Næstved
m / band

Dicte / Claus Hempler

30/11 2017, 20:00, Fermaten, Herning

Niels Skousen

1/12 2017, 21:00, Karens Minde Kulturhus, København SV
Solo

Dicte / Claus Hempler

1/12 2017, 21:00, Turbinen, Randers

Kaya Brüel

2/12 2017, 16:00, Trommen, Hørsholm
Julekoncert m/MusikBeriget

Dicte / Claus Hempler

2/12 2017, 20:00, Kulturhuset Pavillonen, Grenå

Niels Skousen

2/12 2017, 20:00, Aabenraa Kulturhus, Nygadehuset, Aabenraa
Solo

Mike Andersen

2/12 2017, 21:00, Røgen (Lukket arrangement)
Duo

Niels Skousen

3/12 2017, 15:00, Kosmorama Biograf, Skælskør
Solo

Dicte / Claus Hempler

3/12 2017, 20:00, DR Koncerthuset, Studie 2, København

Dicte / Claus Hempler

7/12 2017, 21:00, Posten, Odense

Dicte / Claus Hempler

8/12 2017, 20:00, Thisted Musikteater, Thisted

Mike Andersen

8/12 2017, 20:30, Teatret Masken, Nykøbing F
m / band

Dicte / Claus Hempler

9/12 2017, 20:00, Kulisselageret, Horsens

Mike Andersen

9/12 2017, 21:00, Tobakken, Esbjerg
m / band

Wadudu af Karen Mukupa

10/12 2017, 15:00, Kosmorama Biograf, Skælskør

Mike Andersen

26/1 2018, 20:00, TBA

Blues Brothers Souvenir Show

26/1 2018, 21:30, TBA

Mike Andersen

27/1 2018, 20:00, TBA
m / band

Blues Brothers Souvenir Show

27/1 2018, 20:00, TBA

Billy Cross

2/2 2018, 20:00, TBA

Billy Cross

3/2 2018, 20:00, TBA

Girls in Airports

8/2 2018, 20:00, TBA

Billy Cross

9/2 2018, 20:00, TBA

Ester Brohus

9/2 2018, 21:00, TBA

Billy Cross

10/2 2018, 20:00, TBA

Sonja Hald

10/2 2018, 20:00, TBA

Girls in Airports

10/2 2018, 21:00, TBA

Ester Brohus

16/2 2018, 20:00, TBA
m / band

Ester Brohus

17/2 2018, 20:00, TBA

Ester Brohus

23/2 2018, 20:00, TBA

Billy Cross

23/2 2018, 20:30, TBA

Ester Brohus

24/2 2018, 20:00, TBA
m / band

Billy Cross

24/2 2018, 20:00, TBA

Marie Frank

1/3 2018, 20:00, TBA
Duo

Sonja Hald

2/3 2018, 20:00, TBA

Niels Skousen og Kristina Holgersen Dobbeltkoncert

9/3 2018, 20:00, TBA

Sonja Hald

9/3 2018, 21:00, TBA

Niels Skousen og Kristina Holgersen Dobbeltkoncert

10/3 2018, 20:00, TBA

Nive & The Deer Children

16/3 2018, 20:00, TBA

Henning Stærk

17/3 2018, 00:00, TBA
Kvartet

Blues Brothers Souvenir Show

17/3 2018, 20:00, TBA

Young Flowers

6/4 2018, 20:00, TBA

Ester Brohus

6/4 2018, 21:00, TBA
m / band

Delta Blues Band

7/4 2018, 20:00, TBA

Mathilde Falch

20/4 2018, 20:00, TBA
m / band

Marie Carmen Koppel

20/4 2018, 20:00, TBA
m / band

Mathilde Falch

21/4 2018, 21:00, TBA
m / band

Social Club

3/5 2018, 20:00, TBA

Social Club

4/5 2018, 21:00, TBA

Social Club

5/5 2018, 20:00, TBA

Social Club

9/5 2018, 20:00, TBA

Social Club

10/5 2018, 20:00, TBA

Mezzoforte

25/5 2018, 20:00, TBA

Mezzoforte

26/5 2018, 20:00, TBA

Annione

31/5 2018, 20:00, TBA

Ester Brohus

12/6 2018, 19:30, TBA
m / band

Mezzoforte

10/8 2018, 20:00, TBA

Mezzoforte

10/8 2018, 20:00, TBA

Mike Andersen

25/8 2018, 22:00, TBA
m / band

Sonja Hald

6/10 2018, 20:00, TBA