skriv til os facebook youtube spotify twitter instagram del på Facebook

Artist login

Download logo

Brug af logo

I menuen til højre kan du downloade en "artistpakke" som bl.a. indeholder presse-kit, stageplot og anmeldelser.

AKTUELLE KONCERTER OG ARRANGEMENTER

Viser arrangementer for alle artister - eller vælg artist:

Mathilde Falch

27/4 2018, 20:45, Paletten, Viborg
m / band

Henning Stærk

27/4 2018, 21:00, FREM Svaneke Bio, Svaneke
Akustisk Trio

Social Club

3/5 2018, 20:00, Gimsinghoved Kunst og Kulturcenter, Struer

Social Club

4/5 2018, 20:00, Paletten, Viborg

Henning Stærk

4/5 2018, 20:00, Gedved Kultur- og Medborgerhus. Gedved
Akustisk Trio

Mathilde Falch

4/5 2018, 20:10, Elværket Åbyhøj, Åbyhøj
m / band

Niels Skousen

4/5 2018, 21:00, Pitstop, Kolding
m / band

Ester Brohus

5/5 2018, 20:00, RamaZang, Bogense
m / band

Niels Skousen

5/5 2018, 20:00, Lille Vega, København
m / band

Mike Andersen

5/5 2018, 20:00, Brundby Hotel, Samsø
Duo

Social Club

5/5 2018, 21:00, Kulturhuset Islands Brygge, København S

Mathilde Falch

5/5 2018, 21:45, Bygningen, Vejle
m / band

Dicte

6/5 2018, 13:00, BLOX åbningsdag, København

Social Club

7/5 2018, 19:00, Orangeriet, Tivoli, København

Social Club

9/5 2018, 20:00, Godset, Kolding

Marie Carmen Koppel

9/5 2018, 20:00, Karens Minde Kulturhus, København SV

Niels Skousen

9/5 2018, 20:00, Sønderborghus, Sønderborg
m / band

Social Club

10/5 2018, 20:00, Dexter, Odense

Niels Skousen

10/5 2018, 20:00, Paletten, Viborg
m/ band

Social Club

11/5 2018, 20:00, Fermaten, Herning

Niels Skousen

11/5 2018, 20:00, GJETHUSET, Frederiksværk
m/ band

Niels Skousen

12/5 2018, 21:30, Vershuset, Næstved
m/ band

Karen Mukupa og Wadudu

19/5 2018, 14:00, Tumlepladsen, Dronning Margrethes Vej v Marienlundsvej, Aarhus

Mike Andersen

19/5 2018, 22:30, Codstock Festivalen, 8311 Henningsvær (NO)
m / band

Ester Brohus

24/5 2018, 18:10, Jelling Musikfestival, Alfreds, Jelling

Mathilde Falch

24/5 2018, 19:00, Lunderskov Bibliotek, Lunderskov
Solo

Blues Brothers Souvenir Show

24/5 2018, 20:00, Tobaksgaarden, Assens

Niels Skousen

25/5 2018, 17:30, Lyngby Bibliotek, Kgs. Lyngby
Solo

Mezzoforte

25/5 2018, 20:00, Kedelhuset, Silkeborg

Mezzoforte

26/5 2018, 20:00, Kulturhus Kappelborg, Skagen

Mathilde Falch

27/5 2018, 15:50, Jelling Musikfestival, Ny Scene, Jelling
m / band

Young Flowers

27/5 2018, 16:00, Havnekulturfestival, Odense

Sonja Hald

31/5 2018, 19:30, Skive Festival, Little Green Scenen, Skive

Annione

31/5 2018, 20:00, Godset, Kolding

Mike Andersen

1/6 2018, 16:00, TBA
Duo

Juncker

1/6 2018, 20:10, Esbjerg Rock Festival, Skovscenen, Esbjerg

Mathilde Falch

1/6 2018, 21:45, Huset, Esbjerg
m / band

Mathilde Falch

2/6 2018, 14:30, Rosenholm Festival, Hornslet
m / band

Marie Frank

2/6 2018, 16:00, Esbjerg Rock Festival, Skovscenen, Esbjerg
Duo

Annione

2/6 2018, 18:00, Rosenholm Festival, Hornslet

Niels Skousen

7/6 2018, 12:00, Fællesskabsprisen, Oslo Båden,
Solo

Henning Stærk

8/6 2018, 20:00, Fritidscenter Hedehuset, Hedehusene
Akustisk Trio

Marie Frank

9/6 2018, 17:00, Rock Under Broen, Middelfart

Annione

9/6 2018, 21:00, Tobaksgaarden, Assens

Mike Andersen

10/6 2018, 13:00, Børkop Vandmølle, Børkop
Duo

Ester Brohus

12/6 2018, 19:30, Ans Kirke, Ans By
m / band

Marie Frank

15/6 2018, 16:00, TBA

Billy Cross

15/6 2018, 16:00, TBA

Mike Andersen

15/6 2018, 22:00, ROSKILDE JAZZ DAYS, Teltet på havnen, Roskilde
m/ band

Mike Andersen

16/6 2018, 20:30, Nytorv, Viborg
m / band

Dicte + Hempler

18/6 2018, 19:30, Nytorv, Viborg
Feat. Mika Vandborg

Marie Frank

19/6 2018, 19:30, Nytorv, Viborg
Duo

SVEISTRUP

21/6 2018, 20:30, Nytorv, Viborg
m / band

Henning Stærk

23/6 2018, 22:00, Middelfart (lukket arrangement)
m / band

Mike Andersen

29/6 2018, 20:00, Randers City Blues Festival, Rådhustorvet, Randers
m / band

Blues Brothers Souvenir Show

30/6 2018, 17:45, TBA

Billy Cross

30/6 2018, 19:00, Gjerrild Kram, Rock, Jazz, Grenå

Mezzoforte

30/6 2018, 22:15, Kløften Festival, Teltscenen, Haderslev

Ester Brohus

1/7 2018, 15:00, Gjerrild Kram, Rock, Jazz, Grenå

Mathilde Falch

5/7 2018, 14:00, Nibe Festival, Reservatet, Nibe
m / band

Ester Brohus

6/7 2018, 19:30, Skagen Festival, Havnescenen, Skagen

Dicte + Hempler

6/7 2018, 20:00, Copenhagen Jazzfestival, Jazz By The Sea, Islands Brygge
Feat. Mika Vandborg

Dicte

7/7 2018, 18:30, TBA

Niels Skousen

14/7 2018, 21:00, Ofelia Plads, København
m / band

Ester Brohus

19/7 2018, 19:00, Sommer ved Søen, Kolding

Tyrolerband

19/7 2018, 21:00, Samsø Festival, Garangen, Samsø

Ester Brohus

20/7 2018, 16:00, TBA
Duo m/Mikkel Bøgild

Ester Brohus

21/7 2018, 20:00, Hotel Kirkedal, Hjørring

Kings Of Rock

21/7 2018, 21:00, Samsø Festival, Garangen, 8305 Samsø

Sonja Hald

21/7 2018, 22:40, Samsø Festival, Rullen, Samsø

Mathilde Falch

26/7 2018, 20:00, Tobaksgården, Assens
Duo

Sonja Hald

27/7 2018, 21:00, Himmelstorm Festival, Sputnik, Hundested

Juncker

2/8 2018, 20:00, Tobaksgården, Assens
Duo

Mike Andersen

4/8 2018, 19:00, Danmarks Grimmeste Festival, Skovscenen, Brabrand
m / band

Juncker

4/8 2018, 20:00, Selandia Session, Kastrup

Blues Brothers Souvenir Show

4/8 2018, 22:45, Middelfart Jazzfestival, 5500 Middelfart

Mezzoforte

8/8 2018, 19:00, Smukfest, Stjernescenen, Skanderborg

Mezzoforte

9/8 2018, 20:00, Fasching, Stockholm, SE

Mezzoforte

10/8 2018, 20:00, Fasching, Stockholm, SE

Mike Andersen

11/8 2018, 17:00, TBA
m / band

Henning Stærk

15/8 2018, 21:00, Holbæk (lukket arrangement)
Akustisk Trio

Juncker

18/8 2018, 19:00, Esbjerg (lukket arrangement)

Juncker

22/8 2018, 20:15, TBA
Duo

Niels Skousen

23/8 2018, 20:00, AMfiscenen, Brandts Passage, Odense
m / band

Mike Andersen

23/8 2018, 22:00, TBA
m / band

Nive & The Deer Children

24/8 2018, 20:00, TBA

Dicte + Hempler

24/8 2018, 21:00, Ollerup Forsamlingshus, V. Skerninge

Dicte + Hempler

25/8 2018, 11:30, Morgenrock, Dexter, Odense

Dicte + Hempler

25/8 2018, 20:00, Hotel Cecil, København

Nive & The Deer Children

25/8 2018, 20:00, TBA

Mike Andersen

25/8 2018, 21:00, TBA
Duo

Henning Stærk

25/8 2018, 22:30, Odense (lukket arrangement)
m / band

Dicte + Hempler

30/8 2018, 20:00, Bygningen, Vejle

Niels Skousen

31/8 2018, 20:00, Den Gamle Biograf, Gørlev
Solo

Dicte + Hempler

31/8 2018, 20:00, Pakhuset, Nykøbing Sj.

Mike Andersen

1/9 2018, 19:00, TBA
m / band

Niels Skousen

1/9 2018, 20:00, Pilegården, Brønshøj
Solo

Mathilde Falch

4/9 2018, 08:30, Vildbjerg (lukket arrangement)
Solo

Ester Brohus

7/9 2018, 19:00, Folkestedet, Aarhus C

Billy Cross

7/9 2018, 21:30, Kometen, Hvidovre

Marie Carmen Koppel

13/9 2018, 20:00, FænøSund Konference og ferie, Middelfart

Marie Carmen Koppel

14/9 2018, 20:00, Musikteatret Holstebro, Hall of Fame, Holstebro

Billy Cross

14/9 2018, 20:00, Taastrup Teater, Taastrup

Mathilde Falch

14/9 2018, 20:00, Apetit Butik & Café, Auning
Duo

Marie Carmen Koppel

15/9 2018, 20:00, Dagmar Bio, Sdr. Felding

Mike Andersen

15/9 2018, 21:00, TBA
Solo

Billy Cross

15/9 2018, 21:30, Vershuset, Næstved

Santa Cruz

18/9 2018, 20:00, Fermaten, Herning

Billy Cross

19/9 2018, 20:00, Brorsons Minde, Ribe
Just Me And My Guitars

Santa Cruz

19/9 2018, 20:00, Huset Hasserisgade, Aalborg

Santa Cruz

20/9 2018, 20:00, Bastionen, Nyborg

Marie Frank

20/9 2018, 20:30, Kulturstation Vanløse, Vanløse
Duo

Billy Cross

21/9 2018, 20:00, Musikhuset Aarhus, Lille Sal, Århus C

Santa Cruz

21/9 2018, 20:00, Dexter, Odense

Mathilde Falch

21/9 2018, 20:00, Rampelys, Silkeborg
m / band

Santa Cruz

22/9 2018, 15:00, Foyerscenen, Randers

Mike Andersen

22/9 2018, 19:00, TBA
Duo

Billy Cross

22/9 2018, 19:30, Victoriateatern, Malmö (SE)

Santa Cruz

22/9 2018, 21:00, Plantagehuset, Thisted

Santa Cruz

23/9 2018, 15:00, Pakhuset, Nykøbing Sj.

Mathilde Falch

26/9 2018, 20:00, Huset Hasserisgade, Aalborg
m / band

Mike Andersen

26/9 2018, 20:15, TBA
Duo

Mathilde Falch

27/9 2018, 20:00, Horsens Ny Teater, Horsens
m/ band

Juncker

27/9 2018, 20:00, Bastionen, Nyborg
Duo

Nive & The Deer Children

28/9 2018, 20:00, Brenderup Højskoles Musikforening, Brenderup

Juncker

28/9 2018, 20:00, GJETHUSET, Frederiksværk
Trio

Marie Frank

28/9 2018, 20:00, GJETHUSET, Frederiksværk
Duo

Mezzoforte

28/9 2018, 20:00, Stubhuset, Støvring

Mathilde Falch

28/9 2018, 20:30, Viften, Rødovre

Mike Andersen

28/9 2018, 21:00, TBA
Solo

Mike Andersen

29/9 2018, 11:30, TBA
Solo

Nive & The Deer Children

29/9 2018, 20:00, Nordens Hus på Færøerne, Tórshavn

Juncker

29/9 2018, 20:30, Kulturstation Vanløse, Vanløse

Sonja Hald

29/9 2018, 21:00, Brønderslev Amatør Scene, Brønderslev

Mezzoforte

29/9 2018, 21:00, Gimle, Roskilde

Marie Frank

29/9 2018, 21:00, TBA

Nive & The Deer Children

30/9 2018, 20:00, Nordens Hus på Færøerne, Tórshavn

Nive & The Deer Children

4/10 2018, 20:00, Huset Hasserisgade, Aalborg

Juncker

4/10 2018, 20:00, Dexter, Odense
Trio

Niels Skousen

4/10 2018, 20:00, Musikhuset Walker, Middelfart
m / band

Mike Andersen

4/10 2018, 20:30, TBA
Solo

Nive & The Deer Children

5/10 2018, 20:00, Ishøj Kultur Café, Ishøj

Juncker

5/10 2018, 20:00, Viborg Musiksal, Viborg
Trio

Ester Brohus

5/10 2018, 20:00, Tobaksgaarden, Assens

Niels Skousen

5/10 2018, 20:00, Elsted-Lystrup Beboerhus,Lystrup
m / band

Mike Andersen

5/10 2018, 20:30, TBA
Solo

Sonja Hald

6/10 2018, 20:00, Skanderborg (lukket arrangement)

Ester Brohus

6/10 2018, 20:00, GJETHUSET, Frederiksværk

Mike Andersen

6/10 2018, 20:00, Stampenborg, Rødekro
Solo

Nive & The Deer Children

6/10 2018, 21:00, Templet, Lyngby

Niels Skousen

6/10 2018, 21:00, Foderstoffen, Ringe
m/ band

Dicte + Hempler

9/10 2018, 20:30, Frederiksberg (lukket arrangement)

Mathilde Falch

10/10 2018, 19:30, Folkekirkens Hus, Aalborg
Fortællekoncert

SVEISTRUP

10/10 2018, 20:15, TBA
Duo

Nive & The Deer Children

11/10 2018, 20:00, Walthers Musikcafe, Skanderborg

Mathilde Falch

11/10 2018, 20:00, Tøjhuset, Fredericia
m / band

Henning Stærk

11/10 2018, 20:00, Halmtorvet9, København V
Akustisk Trio

Niels Skousen

11/10 2018, 21:00, Radar, Aarhus C
m / band

Henning Stærk

12/10 2018, 20:00, Glostrup Kulturhus, Glostrup Bio, Glostrup
Akustisk Trio

Mathilde Falch

12/10 2018, 20:00, Studenterhus Odense, Odense
m / band

Niels Skousen

12/10 2018, 20:30, Viften, Rødovre
m / band

Nive & The Deer Children

12/10 2018, 21:30, Rampelys, Silkeborg

Nive & The Deer Children

13/10 2018, 19:30, Victoriateatern, Malmö (SE)

Mathilde Falch

13/10 2018, 20:00, Slagelse Musikhus, Badeanstalten, Slagelse
m / band

Niels Skousen

13/10 2018, 21:00, Stars, Vordingborg
m/ band

Nive & The Deer Children

14/10 2018, 21:00, TBA

Mathilde Falch

24/10 2018, 00:00, TBA

UHØRT - Hørslev / Mechlenburg

24/10 2018, 19:30, TBA

Mathilde Falch

25/10 2018, 20:00, Fermaten, Herning
m / band

Mathilde Falch

26/10 2018, 20:00, Brønderslev Amatør Scene, Brønderslev
m / band

Henning Stærk

27/10 2018, 20:30, Lykkebjerg Bondegårdsferie, Ruds Vedby
Akustisk Trio

Mezzoforte

31/10 2018, 21:00, Tobaksgaarden, Assens

SVEISTRUP

1/11 2018, 20:00, Kultur og ErhvervsCenter Jammerbugt, Aabybro
m / band

Mathilde Falch

2/11 2018, 21:00, Stars, Vordingborg
m / band

Henning Stærk

2/11 2018, 21:00, Langtved Forsamlingshus, Ullerslev
Trio

SVEISTRUP

2/11 2018, 21:00, TBA

Mezzoforte

2/11 2018, 21:15, Ellegården, Farum

Juncker

3/11 2018, 12:00, Fermaten, Herning

Mezzoforte

3/11 2018, 20:30, Nefertiti Jazzclub, Gøteborg, SE

Henning Stærk

8/11 2018, 19:30, Kragelund Forsamlingshus, Silkeborg
Trio

Niels Skousen

8/11 2018, 20:00, Halmtorvet9, København V
Solo

Mathilde Falch

9/11 2018, 20:00, Ishøj Kultur Café, Ishøj
m / band

Mathilde Falch

10/11 2018, 21:10, Kulturstation Vanløse, Vanløse
m / band

SVEISTRUP

17/11 2018, 21:30, Vershuset, Næstved
m / band

Mike Andersen

22/11 2018, 20:00, TBA
m / band

Mike Andersen

23/11 2018, 20:00, TBA
m/ band

CATBIRD

23/11 2018, 20:00, TBA

SVEISTRUP

23/11 2018, 20:00, Bastionen, Nyborg
m / band

CATBIRD

24/11 2018, 20:30, TBA

SVEISTRUP

24/11 2018, 20:30, Viften, Rødovre
m / band

Mike Andersen

29/11 2018, 20:00, TBA
m/ band

Mathilde Falch

30/11 2018, 12:00, TBA

Marie Carmen Koppel

30/11 2018, 20:00, TBA

Marie Frank

30/11 2018, 20:00, TBA

Mike Andersen

1/12 2018, 20:00, TBA
m/ band

Ester Brohus

1/12 2018, 21:00, TBA

Mike Andersen

2/12 2018, 20:00, TBA
m/ band

Mike Andersen

14/12 2018, 21:00, Voxhall, Aarhus
m / band

Mike Andersen

15/12 2018, 21:00, TBA
m / band

Niels Skousen

18/1 2019, 20:00, TBA
Solo

Mike Andersen

1/2 2019, 21:00, TBA
m / band

Mike Andersen

2/2 2019, 20:00, TBA
m / band

Billy Cross

2/2 2019, 20:00, TBA

Mike Andersen

8/2 2019, 20:00, TBA
m/ band

Billy Cross

8/2 2019, 20:00, TBA
m / band

Marie Carmen Koppel

8/2 2019, 20:00, TBA

Nive & The Deer Children

8/2 2019, 21:00, TBA

Billy Cross

9/2 2019, 20:00, TBA

Mike Andersen

15/2 2019, 21:00, TBA
m / band

Mike Andersen

16/2 2019, 21:00, TBA
m / band

Billy Cross

1/3 2019, 20:00, TBA

Mathilde Falch

2/3 2019, 20:00, TBA
m / band

SVEISTRUP

2/3 2019, 20:00, TBA

SVEISTRUP

8/3 2019, 19:30, TBA
m / band

Mathilde Falch

8/3 2019, 20:30, TBA
m / band

Mike Andersen

9/3 2019, 20:00, TBA
m / band

SVEISTRUP

9/3 2019, 20:30, TBA
m / band

Mathilde Falch

9/3 2019, 21:00, TBA
m / band

SVEISTRUP

15/3 2019, 21:00, TBA
m / band

SVEISTRUP

16/3 2019, 20:00, TBA
m / band

SVEISTRUP

23/3 2019, 20:00, TBA
m / band

Dicte

28/3 2019, 21:00, TBA
& The Diamonds

Dicte

29/3 2019, 20:00, TBA

Billy Cross

5/4 2019, 21:00, TBA
Just Me And My Guitars

Nive & The Deer Children

7/9 2019, 20:00, TBA